Nilüfer Belediyesi, Bursa Uludağ Üniversitesi ile tarımsal alanda yeni bir proje hayata geçiriyor. Çalışma kapsamında Nilüfer’in bitkisel ve hayvansal üretim performansı, tarım makinesi ve teçhizatlarının envanteri çıkartılacak. Elde edilecek verilere göre üretim, verimlilik ve rekabet gücünü artıracak hamleler yapılacak. Proje kapsamında tarımsal faaliyetlerle uğraşan kişilerle anket çalışması yapılacak, muhtarların da katılımıyla bir web uygulaması geliştirilecek. Bu projeyle Nilüfer’de kapsamlı bir tarımsal veri tabanı oluşturulacak ve üretim artışı, girdi maliyetlerinin düşürülmesi ve pazarlama sorunlarının çözülmesi sağlanarak üretim ve rekabet gücü artırılacak.