Rockstar Games, GTA 6’nın geliştirme sürecinde değişikliğe gidiyor!

Take-Two Interactive şirketinin bünyesindeki Rockstar Games, geçtiğimiz aylarda GTA 6 için ilk tanıtım fragmanını yayınladı. YouTube üzerinden paylaşılıp on milyonlarca kişiye erişen bu videoyla birlikte beklentiler arttı. Bu doğrultuda oyunun ne zaman piyasaya sürüleceğine dair merak giderek artıyor. Son gelişmelere göreyse Rockstar Games, geliştirme sürecinde bir değişikliğe gidiyor.

Rockstar Games çalışanları ofise çağırıldı

2019 yılında başlayan Covid-19 pandemisi ile birlikte pek çok şirket, sağlık önemleri açısından hibrit veya uzaktan çalışma sistemine geçiş yaptı. GTA serisiyle tanınan oyun devi Rockstar Games de bu şirketler arasında yer aldı.

Kısa süre önce ortaya çıkarılan bilgilere göre Rockstar Games Yayıncılık Başkanı Jenn Kolbe, çarşamba günü çalışanlara bir e-posta gönderdi. Bu e-postada nisan ayı itibariyle ofisten çalışma düzenine geri döneceklerini açıkladı. Yüz yüze çalışmanın somut faydalarından bahseden Kolbe, bu kararın üretkenliği artırma ve güvenlik için alındığını belirtti.

Rockstar Games‘in ofisten çalışma sistemine dönmesi, GTA 6‘nın geliştirme sürecini ne kadar etkiler, bunu göreceğiz. Zira çalışanların ortama alışması gibi etmenler var. Ancak tahminler, sürecin hızlanacağını yönünde.

GTA 6 nasıl olacak?

Çok yakında piyasaya sürülmesi beklenen GTA 6, Lucia adlı bir kadın ve Jason adlı bir erkek karakteri merkezine alacak. Hikaye, sevgili olduğu tahmin edilen bu ikili üzerinden yürüyecek. Bir hayli büyük haritaya sahip olacak yapım, Vice City‘yi de içerecek. Büyüklüğü daha anlaşılır şekilde ifade etmek gerekirse, GTA 5 haritasından 2.5 kat daha büyük olacağı öne sürülüyor. Bu da en heyecanlandıran noktalardan birisi.

Yeni nesil konsolların gücünden faydalanacak oyun, daha gerçekçi grafikler, sürüş dinamikleri ve özellikle de yapay zeka ile dikkat çekecek. Rockstar Games, geliştirdiği oyunlarda detaylara önem veren bir firma. Bu doğrultuda GTA 6 için beklentiler büyük.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? GTA 6‘dan beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x